Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte her türlü ticari faaliyetin bir de online yüzü bulunmaktadır. Bu anlamda kurumsal görünüm için özellikle com.tr uzantılı alan adı isteyen müşterilerimize de bu alanda gerekli araştırma sağlanarak tescil işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Diğer com, net veya benzeri uzantılı alan adları için de aynı şekilde araştırma ve tescil talep edilmesi halinde gerekli danışmanlık hizmetleri tarafımızca sağlanmakta olup, hosting ve diğer hizmetler için,
www.istetasarlat.com ekibi ile profesyonel destek sağlanmaktadır.

Almak istediğiniz alan adını giriniz

Dilerseniz Alan Adınızı sizin için biz alalım.
aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

Domain

Alan Adı Başvuru Formu

ARAŞTIRMA

01

Marka olarak tescil ettirmek istediğiniz markanızın tescil için uygun olup olmadığı, benzer nitelikte daha önce alınmış bir markanın mevcut olup olmadığının tespiti için sicil kayıtlarında yapılan ön araştırmadır. Araştırma neticesinde markanızın tescile uygun olup olmadığı veya tescil edilmesinde herhangi bir risk olup olmadığı tarafınıza bildirilir. Herhangi bir risk mevcut ise, hukuki anlamda gerekli strateji planı tarafınıza bildirilir.

BAŞVURU

02

Araştırma sonrasında verdiğimiz bilgiler ışığında başvuru işlemlerine devam etme isteğiniz üzerine Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde başvuru işlemleriniz gerekli evraklar sizden talep edilerek başlatılır. Başvurunun önemi, marka korumanızın başvuru tarihinden itibaren başlıyor olmasıdır. Bu nedenle araştırma sonrasında, tarafımızca başvuru işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır.

ONAY

03

Marka başvurunuza herhangi bir itiraz yapılmadığı veya itiraz yapılmış olsa bile, yapılan itiraz reddedildiği takdirde, Türk Patent ve Marka Kurumu, başvurunuzun tesciline karar verir. Bu karar üzerine, yatırılan tescil ücreti sonrasında, tarafınıza marka tescil belgesi düzenlenir ve ulaştırılır. Bu aşamada, itiraz olup olmamasına göre, başvurunuz 6 ay veya 1 yıl içerisinde tescil edilmiş olur.

TOP